Jesteś tutaj:

Stomatologia estetyczna Ostróda

Uśmiech jest bardzo ważnym elementem codziennego wyglądu. Gdy nie jesteśmy z niego zadowoleni, to często unikamy uśmiechania się, niekiedy też mamy kompleksy i nasza samoocena jest niższa. Warto jednak pamiętać, że mało osób rodzi się z naturalnie pięknym uśmiechem. Dobrą wiadomością jest fakt, że nad estetyką uśmiechu można odpowiednio popracować w gabinecie dentystycznym. U dobrego specjalisty efekty pracy nad wyglądem zębów z pewnością będą spektakularne, a przy tym wszystko będzie wyglądało naturalnie. Wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów w zakresie stomatologii estetycznej można znaleźć w Centrum Uśmiechu w Ostródzie.

Dlaczego estetyka uśmiechu jest ważna?

Większość ludzi zwraca uwagę na wygląd innych, a uzębienie jest ważną jego częścią. Bardzo często krzywe, ukruszone czy zżółknięte zęby negatywnie wpływają na samopoczucie i pewność siebie. Przez brzydkie uzębienie, ludzie często boją się uśmiechać, nie czują się swobodnie i ciągle myślą o swoim kompleksie. Pacjenci, którzy zdecydowali się poprawić estetykę uśmiechu, uważają, że była to jedna z lepszych życiowych decyzji. Zaczęli czuć się pewnie, uśmiechają się bez skrępowania i przede wszystkim nie boją się śmiać i uśmiechać.

Mogłoby się wydawać, że zabiegi typowo estetyczne będą kosztowne i czasochłonne. Wszystko zależy oczywiście od stanu zębów. O ile nie jest konieczne leczenie ortodontyczne, to wizualną poprawę wyglądu zębów można osiągnąć stosunkowo szybko.

W gabinecie dentystycznym można skorygować kształt i ustawienie zębów, usunąć przebarwienia oraz naprawić uszkodzenia zębów. Czasami nawet niewielka zmiana znacznie wpływa na ogólny wygląd zębów, a tym samym uśmiechu.

Jakie zabiegi zaliczają się do stomatologii estetycznej?

Zabiegi, które poprawiają wygląd zębów, wchodzą zarówno w zakres stomatologii estetycznej, jak i innych specjalizacji.
W zależności od stanu uzębienia i oczekiwań pacjenta dentysta może zaproponować kilka różnych metod na poprawę wyglądu uśmiechu. Należą do nich:

Zabiegi wchodzące w skład higienizacji

Jest to najprostsze rozwiązanie, które poprawia wygląd zębów, poprzez usunięcie nieestetycznych przebarwień, a w dodatku pozytywnie wpływa na ich zdrowie i kondycję.

Założenie licówek

Procedura wchodzi w zakres protetyki. Krótko mówiąc, licówki mają postać niewielkich nakładek, które mocuje się na zębach. Dzięki nim możemy między innymi poprawić kształt zęba, zasłonić diastemę, czy ukryć ukruszony ząb. Licówki stosuje się także, by ukryć nieestetyczne przebarwienia, gdyż ich kolor dostosowuje się do naturalnej barwy zębów pacjenta.

Korekta dziąseł

Jest zabiegiem z zakresu periodontologii. Nasze dziąsła mogą być opuchnięte, asymetryczne i zbytnio nachodzić na koronę zęba. Ich odpowiednia korekta potrafi w zaskakująco pozytywny sposób wpłynąć na estetykę uśmiechu.

Odbudowa kompozytowa bonding i flow-injection

To bardzo popularne metody poprawy estetyki uśmiechu. Dzięki nim możemy w nieinwazyjny sposób zrekonstruować ząb naturalny, zmienić jego kształt oraz kolor, poprzez uzupełnienie zęba specjalnym materiałem kompozytowym.

Techniki flow injection i bonding przynoszą podobny, szybki i wysoko estetyczny efekt. Przy pierwszej z nich lekarz współpracuje najczęściej z technikiem, tworząc projekt pracy, przygotowując wizualizację nowego uśmiechu i specjalne szyny do wykonania odbudowy. Flow-injection to metoda zdecydowanie bardziej przewidywalna, w której pacjent ma wpływ na zaplanowanie ostatecznego efektu.

Obie techniki są szczególnie dedykowane osobom, które pragną w nieinwazyjny sposób naprawić swój uśmiech. Flow-injection oraz bonding to metody odpowiednie dla pacjentów, którzy mają zdrowy, ale niesatysfakcjonujący estetycznie uśmiech.

Wybielanie zębów

Wybielanie można wykonać w gabinecie dentystycznym z użyciem lampy Prevdent, lampy Beyond oraz w domu przy użyciu specjalistycznych nakładek.

Wybielanie zębów Ostróda – lampa Beyond

System wybielania z lampą Beyond jest najbardziej popularny. Efekty są właściwie natychmiastowe, a zabieg trwa około jedną godzinę. Na zęby pacjenta jest nakładany specjalny preparat, który zostaje trzykrotnie naświetlony lampą Beyond.

Wybielanie zębów w Ostródzie – lampa Prevdent

System wybielania z lampą Prevdent również cieszy się popularnością. Procedura jest bardzo podobna do systemu Beyond, ale wybielanie z lampą Prevdent zostało opracowane z myślą o pacjentach z nadwrażliwością. Preparat stosowany w trakcie zabiegu został wzbogacony o związek blokujący nadwrażliwość. Dzięki temu zęby nie tylko zostają wybielone, dodatkowo podczas zabiegu dochodzi do regeneracji i odbudowy szkliwa. Procedura trwa około 2 godzin.

Wybielanie nakładkowe (domowe) w Ostródzie

Wybielanie nakładkowe można przeprowadzić samodzielnie w domu, jednak wizyta u dentysty jest konieczna. Dentysta ocenia stan zębów i pobiera wycisk, na podstawie którego wykonuje się indywidualne dla każdego pacjenta nakładki. W domu pacjent nakłada specjalny żel na nakładki i trzyma je na zębach przez całą noc. Procedurę tę należy powtórzyć przez około 8-10 nocy. Pierwsze efekty można zauważyć już po pierwszej dobie. Z czasem wybielone zęby mogą nieznacznie ściemnieć, przez spożywane produkty czy palenie papierosów. Wówczas zalecane są zabiegi przypominające co kilka lat.

Wybielanie martwego zęba Ostróda

Zęby, które zostały poddane leczeniu kanałowemu, z czasem zaczynają ciemnieć. To jest całkowicie naturalny proces, któremu można zaradzić jedynie poprzez zabieg wybielania. Chcąc rozjaśnić martwy ząb, należy udać się do swojego stomatologa, który dobierze odpowiednią metodę wybielania.

Poprawa wyglądu zębów w Ostródzie

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielką zmianę może przynieść odmiana uśmiechu. To nie tylko konsekwencje natury estetycznej, ale również wzrost pewności siebie, lepsze postrzeganie przez innych itd. Warto poznać ogromne możliwości, jakie daje współczesna stomatologia. Każdy przypadek jest inny i dla każdego to inny zabieg może się okazać tym zmieniającym życie. Wybielanie, bonding, a może licówki? Dobrze jest wiedzieć, co można zrobić, by poprawić jakość swojego życia.

Schemat implantu dentystycznego przedstawiający różne części implantu w Ostródzie.

Licówki Wrocław - poprawa wyglądu uśmiechu

Zabieg ten pozwala na szybką i trwałą poprawę estetyki uśmiechu. Na ząb nakładana jest porcelanowa lub kompozytowa płytka, która kolorem i kształtem dopasowana jest do reszty uzębienia. Stosuje się je między innymi w przypadku:

  • zakrycia diastemy; 
  • erozji twardych tkanek zęba; 
  • ułamania zęba; 
  • zmiany kształtu i długości korony zęba; 
  • zakrycia nieusuwalnych przebarwień, np. po leczeniu kanałowym; 
  • skorygowania niewielkich nierówności zgryzu. 

Licówki są uzupełnieniami protetycznymi o ograniczonej inwazyjności, pozwalającymi na zachowanie znacznej ilości tkanek zdrowego zęba.

Stomatolodzy estetyczni w Ostródzie: