Jesteś tutaj:

Implanty Ostróda

Stracić zęby możemy z wielu przyczyn. W wyniku zaniedbania, urazu, choroby czy po prostu z wiekiem. Braki zębowe pogarszają jakość naszego życia. Jedzenie przestaje sprawiać przyjemność, nasze samopoczucie staje się gorsze. Na szczęście braki w uzębieniu możemy uzupełnić dzięki leczeniu implantologicznemu.

Czym są implanty zębów?

Wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę, czym tak naprawdę jest implant zębowy. Wiedzą, że implant zakłada się w przypadku utraty naturalnego zęba, ale błędnie uważają, że zastępuje on widoczną część zęba, czyli koronę zębową.

Implant zębowy jest substytutem korzenia. Ma postać niewielkiej śruby, którą osadza się w kości szczęki lub żuchwy. Zwykle jest wykonany z tytanu, gdyż ten materiał jest najbardziej biokompatybilny z ludzkim organizmem i nie wywołuje reakcji alergicznych. Implant może być także wykonany z cyrkonu, który jest odporny na ścieranie i kwaśne substancje. W dodatku nie wpływa na smak jedzenia i nie reaguje na zmiany temperatury.

Implanty zębowe są podstawą pracy protetycznej i służą jako filar, na którym mocuje się most, koronę lub protezę protetyczną.

Wyróżniamy dwa rodzaje implantów zębowych: jedno- i dwufazowe. Stosując te pierwsze, wszczepienie implantu i założenie korony może odbyć się w trakcie jednej wizyty u stomatologa. Zdecydowanie częściej wykorzystuje się jednak implanty dwufazowe, na które zakłada się koronę, dopiero gdy implant dobrze zrośnie się z kością.

Jak wygląda leczenie implantologiczne
w Ostródzie?

Leczenie implantologiczne jest kilkuetapowe. Cała przygoda zaczyna się od konsultacji z implantologiem, który ocenia stan jamy ustnej pacjenta, wykonuje niezbędne badania i przygotowuje indywidualny plan leczenia dla każdego pacjenta.

Właściwe leczenie rozpoczyna się od wszczepienia implantu. W tym celu implantolog nacina dziąsło, przygotowuje kość do wszczepienia implantu i wprowadza śrubę w tkankę kostną. Następnie lekarz zakłada szwy i oczyszcza ranę. Oczywiście zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, więc pacjent nie odczuwa bólu. Stosując implanty jednofazowe, na implant można od razu założyć koronę protetyczną (gdy stan pacjenta na to pozwala).

Najczęściej jednak należy poczekać, aż implant zrośnie się z kością. Dopiero wtedy można założyć koronę protetyczną. Po około tygodniu od wszczepienia implantu należy przyjść na wizytę kontrolną. Wówczas lekarz zdejmie szwy i sprawdzi, czy wszystko goi się prawidłowo. Należy jednak pamiętać, że sytuacja każdego pacjenta jest indywidualna i proces leczenia może przebiegać w różny sposób i w różnym czasie.

Etay specjalizuje się w implantologii i stomatologii ostródzkiej.

Dla kogo implanty zębowe będą odpowiednie?

Implanty zębowe z powodzeniem stosuje się u osób, które z różnych powodów utraciły częściowo lub całościowo swoje uzębienie. Warto jednak pamiętać, że braki zębowe nie zawsze kwalifikują do leczenia implantologicznego. W przypadku dużej degeneracji kości, implant może się nie utrzymać, wówczas leczenie u implantologa nie będzie wskazane albo będzie wymagało dodatkowych zabiegów przygotowawczych, takich jak odbudowa (regeneracja) kości. Zatem nie warto zwlekać z decyzją o leczeniu implantologicznym, zwłaszcza że brak nawet pojedynczego zęba może przyczynić się do utraty kolejnych. Zęby sąsiadujące z ubytkiem mogą zacząć się przechylać, łamać, są również bardziej podatne na przeciążenie. Jedynie brak tzw. zębów mądrości nie skutkuje przykrymi konsekwencjami.

Implanty zębowe pozwalają także na odbudowanie większej części zgryzu. Nie oznacza to oczywiście, że gdy stracimy kilka sąsiadujących zębów, to każdy musimy zastąpić implantem. Wystarczą dwie do czterech „śrub” (w zależności od wielkości ubytków zębowych), na które zakłada się most protetyczny lub protezę zębową.

Mosty na implantach

Mostami protetycznymi można zastąpić 3-4 sąsiadujące zęby. Zakłada się je między dwoma implantami lub dwoma zdrowymi zębami. Gdy pacjent ma większe braki, most można zamocować na większej ilości implantów.

Korony na implantach

Korona protetyczna jest bardzo popularnym rozwiązaniem protetycznym, które pozwala na uzupełnienie braku pojedynczego zęba. Pacjenci najczęściej decydują się na korony porcelanowe, ale dostępne są także porcelanowe licowane na metalu lub pełnoceramiczne.

W przypadku braku całego zęba, koronę mocuje się na implancie. Jednak można ją też założyć na zdrowy korzeń zęba pacjenta, stosując wkład koronowo-korzeniowy.

Protezy na implantach

Pacjenci, którzy utracili wszystkie zęby (bezzębie), mogą zdecydować się na protezę na implantach. Jest ona zdecydowanie bardziej stabilna od protezy ruchomej. W dodatku przy odpowiedniej pielęgnacji posłuży przez wiele, wiele lat. Protezę można zamocować na implantach i tzw. belce Doldera, z wykorzystaniem systemu łączników Syncone lub Locator.

Kobieta w fartuchu rozmawia z pacjentką w gabinecie dentysty w Ostródzie.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie implantologiczne w Centrum Uśmiechu Ostróda?

Gdy chcemy poddać się leczeniu implantologicznemu, warto postawić na profesjonalistę z dużym doświadczeniem, który dobrze o nas zadba. W Centrum Uśmiechu Ostróda pracują zaangażowani lekarze, którzy korzystają z wysokiej jakości sprzętu i materiałów. Dbamy o to, by nasi pacjenci po zakończonym leczeniu byli zadowoleni z efektów oraz jakości naszej pracy.

Cennik implanty Ostróda

Implantolog w Ostródzie: